Výcvikový tábor Javorová Skála

13.08.2016 17:03

Stejně jako v červnu, i na srpnovém táboře jsme se dost báli, jaké bude počasí. Týden před táborem klesaly teploty povážlivě nízko, pršelo a pršelo a vůbec se počasí tvářilo, že je podzim v plném proudu. Nám ale počasí vyšlo parádně. Vlastně... Mohlo přeci jen trochu zapršet. Někteří si chtěli odvézt houby, ale na konci týdne už bylo dost sucho :-) Ale pro výcvik bylo počasí úplně ideální. Teplo, ale ne horko. Nemuseli jsme vstávat zbytečně brzo, ani cvičit dlouho do večera.

Celý týden se navíc nesl v nevídaně komorní atmosféře, což nakonec všemu jen prospělo. Ne jen, že jsme v kempu byli jen my, jedna rodinka se psem a přes jednu noc také anglický turista ve stanu, ale i nás nakonec bylo nečekaně málo. Jedna z účastnic musela zrušit tábor týden předem, další dvě nakonec také nemohly dorazit, takže zbyla chrtička Fríduška s paničkou, maďaračka Nela s paničkou a borderák Berťa s celou rodinou. A na tři dny se přidal ještě moďar Laggy a kříženka Kiara, taktéž s paničkami (takže klasické téměř dámská jízda).

V neděli jsme si s Berťou, Nelčou a Frídou střihli individuální lekce, abychom se trochu seznámili, a pak si střihli lekci her pro lepší ovladatelnost a socializační lekci. V Pondělí se pak ke stejnému rozvrhu přidali také Laggy s Kiarou, se kterými jsme se zaměřili na přípravu na zkoušku BH, kterou určitě oba na podzim složí ;-) V podobném duchu jsme pak pokračovali až do středy. Trénovali jsme cviky základní poslušnosti, dovednosti pro společné soužití, jako je povel Fuj! nebo klidné procházení dveřmi, i nejrůznější triky. A s Berťou jsme si zkusili také pachové práce. A to s parádním výsledkem! Během první lekce bez problémů rozlišoval předmět psovoda, při druhé začal chápat vyhledání ztraceného předmětu...

Čtvrtek a pátek už jsme byli všcihni značně ucvičení (nebo vycvičení? :-D ) a tak jsme je zasvětili především výletům po okolí. A ty stojí za to! Celá okolní krajina je jako z pohádky a mě osobně neustále nutila pobrukovat si princeznu ze mlejna :-D Fantastický výhled ze sjezdovky na Monínci, kam jsme to měli jen pár minut chůze; doslova pohádková vesnice Ounuz vzdálená jen půl kilometru, plná starých ale krásně zekonstruovaných domků a stavení a s ohrádkou s oslíky; nedaleký rybníček, který, jako by někdo namaloval... Jedinou vadou na kráse tak bylo současné vedení kempu Javorová Skála a jejich přístup, bohužel. Naštěstí po letošní sezóně zde prý končí, tak snad se toto malebné msto (dokonalé pro podobné akce) dostane do povolanějších rukou. A ještě víc doufám, že se se všemi účastníky zase někdy setkám na dalším výcvikovém táboře. Byli jste všichni skvělí a moc jsem si to s Vámi užila, děkuji!

 

Fotografie z tábora naleznete ve fotogalerii, fotky od Lucky Pončákové zde.

Kontakt

Výcvik psů Ozzoteam České Budějovice
778 222 100
Pokud se mi nebudete moci dovolat, není to proto, že bych s vámi nechtěla mluvit, pouze mám doma špatný signál. Zkuste to prosím znovu nebo napište sms či email.
sarka@ozzoteam.cz